To πανόραμα του Euro 2016

 

 


Α ΟΜΙΛΟΣ: Γαλλία, Ελβετία, Ρουμανία, Αλβανία.

 

1η αγωνιστική:
10/6  Παρίσι     Γαλλία - Ρουμανία     2-1
11/6  Λανς       Αλβανία - Ελβετία     0-1

2η αγωνιστική:
15/6  Μασαλία    Γαλλία - Αλβανία      2-0
15/6  Παρίσι     Ρουμανία - Ελβετία    1-1

3η αγωνιστική:
19/6  Λιλ        Ελβετία - Γαλλία      0-0
19/6  Λιόν       Ρουμανία - Αλβανία    0-1


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.
Γαλλία           3    2 1 0   7    4-1 --Φάση των «16»
Ελβετία          3    1 2 0   5    2-1 --Φάση των «16»
--------------------------------------
Αλβανία          3    1 0 2   3    1-3
--------------------------------------
Ρουμανία         3    0 1 2   1    2-4


Β ΟΜΙΛΟΣ: Αγγλία, Ρωσία, Ουαλία, Σλοβακία.

1η αγωνιστική:
11/6  Μπορντό    Ουαλία - Σλοβακία       2-1
11/6  Μασαλία    Αγγλία - Ρωσία          1-1

2η αγωνιστική:
15/6  Λιλ        Ρωσία - Σλοβακία        1-2
16/6  Λανς       Αγγλία - Ουαλία         2-1

3η αγωνιστική:
20/6  Σεντ Ετιέν Σλοβακία - Αγγλία       0-0
20/6  Τουλούζ    Ρωσία - Ουαλία          0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.
Ουαλία           3    2 0 1   6    6-3 --Φάση των «16»
Αγγλία           3    1 2 0   5    3-2 --Φάση των «16»
---------------------------------------
Σλοβακία         3    1 1 1   4    3-3 --Φάση των «16»
--------------------------------------
Ρωσία            3    0 1 2   1    2-6

Γ ΟΜΙΛΟΣ: Γερμανία, Πολωνία, Ουκρανία, Βόρεια Ιρλανδία.

1η αγωνιστική:
12/6  Λιλ        Γερμανία - Ουκρανία    2-0
12/6  Νίκαια     Πολωνία - Β. Ιρλανδία  1-0

2η αγωνιστική:
16/6  Λιόν       Ουκρανία - Β.Ιρλανδία  0-2
16/6  Παρίσι     Γερμανία - Πολωνία     0-0

3η αγωνιστική:
21/6  Μασαλία    Ουκρανία - Πολωνία     0-1
21/6  Παρίσι     Β.Ιρλανδία - Γερμανία  0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.
Γερμανία         3    2 1 0   7    3-0 --Φάση των «16»
Πολωνία          3    2 1 0   7    2-0 --Φάση των «16»
--------------------------------------
Β. Ιρλανδία      3    1 0 2   3    2-2 --Φάση των «16»
--------------------------------------
Ουκρανία         3    0 0 3   0    0-5

Δ ΟΜΙΛΟΣ: Ισπανία, Κροατία, Τσεχία, Τουρκία

1η αγωνιστική:
12/6  Παρίσι     Τουρκία - Κροατία     0-1
13/6  Τουλούζ    Ισπανία - Τσεχία      1-0

2η αγωνιστική:
17/6  Νίκαια     Ισπανία - Τουρκία     3-0
17/6  Σεντ Ετιέν Τσεχία - Κροατία      2-2

3η αγωνιστική:
21/6  Μπορντό    Κροατία - Ισπανία     2-1
21/6  Λανς       Τσεχία - Τουρκία      0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.
Κροατία          3    2 1 0   7    5-3 --Φάση των «16»
Ισπανία          3    2 0 1   6    5-2 --Φάση των «16»
--------------------------------------
Τουρκία          3    1 0 2   3    2-4
--------------------------------------
Τσεχία           3    0 1 2   1    2-5


Ε ΟΜΙΛΟΣ: Βέλγιο, Ιταλία, Ιρλανδία, Σουηδία

1η αγωνιστική:
13/6  Λιόν       Βέλγιο - Ιταλία       0-2
13/6  Παρίσι     Ιρλανδία - Σουηδία    1-1

2η αγωνιστική:
17/6  Τουλούζ    Ιταλία - Σουηδία      1-0
18/6  Μπορντό    Βέλγιο - Ιρλανδία     3-0

3η αγωνιστική:
22/6  Λιλ        Ιταλία - Ιρλανδία     0-1
22/6  Νίκαια     Σουηδία - Βέλγιο      0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.
Ιταλία           3    2 0 1   6    3-1 --Φάση των «16»
Βέλγιο           3    2 0 1   6    4-2 --Φάση των «16»
--------------------------------------
Ιρλανδία         3    1 1 1   4    2-4 --Φάση των «16»
Σουηδία          3    0 1 2   1    1-3

ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ: Πορτογαλία, Αυστρία, Ισλανδία, Ουγγαρία.

1η αγωνιστική:
14/6  Μπορντό    Αυστρία - Ουγγαρία     0-2 
14/6  Σεντ Ετιέν Πορτογαλία - Ισλανδία  1-1

2η αγωνιστική:
18/6  Μασαλία    Ισλανδία - Ουγγαρία    1-1
18/6  Παρίσι     Πορτογαλία - Αυστρία   0-0

3η αγωνιστική:
22/6  Λιόν       Ουγγαρία - Πορτογαλία  3-3
22/6  Παρίσι     Ισλανδία - Αυστρία     2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.
Ουγγαρία         3    1 2 0   5    6-4 --Φάση των «16»
Ισλανδία         3    1 2 0   5    4-3 --Φάση των «16»
--------------------------------------
Πορτογαλία       3    0 3 0   3    4-4 --Φάση των «16»
--------------------------------------

Αυστρία          3    0 1 2   1    1-4

*Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και οι τέσσερις καλύτερες τρίτες προκρίνονται στους «16».


ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
-------------
25/6  Σεντ Ετιέν Ελβετία - Πολωνία    1-1 (4-5 πέναλτι)
25/6  Παρίσι     Ουαλία - Β. Ιρλανδία 1-0
25/6  Λανς       Κροατία - Πορτογαλία 0-1 (παράταση)
26/6  Λιόν       Γαλλία - Ιρλανδία    2-1
26/6  Λιλ        Γερμανία - Σλοβακία  3-0
26/6  Τουλούζ    Ουγγαρία - Βέλγιο    0-4
27/6  Σεν Ντενί  Ιταλία - Ισπανία     2-0
27/6  Νις        Αγγλία - Ισλανδία    1-2   

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
-------------
30/6  Μασαλία   Πολωνία - Πορτογαλία  1-1 (3-5 πέναλτι)
01/7  Λιλ       Ουαλία - Βέλγιο       3-1
02/7  Μπορντό   Γερμανία - Ιταλία     1-1 (6-5 πέναλτι)
03/7  Παρίσι    Γαλλία - Ισλανδία     5-2               

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
----------
06/7  Λιόν      Πορτογαλία - Ουαλία   2-0    
07/7  Μασαλία   Γερμανία - Γαλλία     0-2   

ΤΕΛΙΚΟΣ
-------
10/7  Παρίσι   Πορτογάλια-Γαλλία   1-0 (παράταση)

 


Το πλήρες τηλεγράφημα του Παναγιώτη Κουμάνταρου στη συνδρομητική ιστοσελίδα του ΑΠΕ-ΜΠΕ.
© ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ. Τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ΑΕ.
Απαγορεύεται η αναπαραγωγή από επισκέπτες της ιστοσελίδας.

eana